Aktualności
WIELKI TYDZIEN Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.04.2019.

Rozpoczyna się Wielki Tydzień Męki Pańskiej. Zachęcamy wszystkich do gorliwego uczestnictwa w Triduum Paschalnym:

 

Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 17.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00.


Wielki Piątek – dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 przez cały dzień. Liturgia Wielkiego Piątku i Adoracja Krzyża św. o godz. 17.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po nabożeństwie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do 21.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

 

Wielka Sobota – Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od 8.00 przez cały dzień. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się poświęceniem ognia o godz. 17.00 – przynosimy świece.

Jak co roku zapraszamy wszystkich strażaków na czuwanie przy grobie Pańskim.

 

Zachęcamy wszystkich do adoracji w te święte dni.   

 

Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o 6.00 . Zadbajmy o to by wszystkie chorągwie, poduszki i feretrony brały udział w procesji. To wyraz naszej wiary – nie wstydźmy się jej! Strażaków zapraszamy w strojach galowych. Dzieci w strojach komunijnych. Dziewczynki do sypania kwiatów. Pozostałe msze św. o 9.30, 11.30 i 13.00 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass