Aktualności
Caritas Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
13.06.2021.

Wysoka Woda, Elbe, Meißen, Awaryjne, Nie

 


Powódź, Danube, Worek Z Piaskiem, Park, Koszykówka
 
 

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował o modlitwę i ofiary na rzecz poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Zebrane środki zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami wielu ludzkich dramatów wywołanych gwałtownymi burzami i powodziami, zarówno w naszej ojczyźnie, jak i w Niemczech, Belgii i Holandii. Wiele rodzin straciło dobytek całego życia, a media donoszą o ofiarach śmiertelnych oraz o osobach zaginionych, zwłaszcza w Niemczech. Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych naszą modlitwą oraz ofiarą. Błagajmy Boga o nadzieję, dla tych, którzy ucierpieli oraz o ducha solidarności, troski i współodpowiedzialności dla wszystkich ludzi dobrej woli, mogących przyjść z pomocą poszkodowanym” – napisał abp Stanisław Gądecki.

Do apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przyłączyła się Caritas Polska – Chcemy, w duchu chrześcijańskiej solidarności, przyjść z pomocą tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, Belgii – przypominając, że kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997 i 2005, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie – podkreśla Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska.

– Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci rozmiarem zniszczeń. Nieszczęście przyszło zupełnie nieoczekiwanie, wielu ludzi zostało z niczym. Ale ogromna solidarność i chęć pomocy dodają nam odwagi – zapewnia Peter Neher, prezes Niemieckiego Związku Caritas, komentując wydarzenia ostatnich dni.

 

 

 
następny artykuł »

designed by ueberkrass