Aktualności arrow Ogłoszenia
20.11.2022.

20 listopada 2022 r.

XXXIV niedziela zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1.  Dzisiaj ostatnia niedziela Roku Liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Dzisiaj  ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

3.  We wtorek wspomnienie św. Cecylii – dziewicy i męczennicy – patronki chórów kościelnych.

4.  W czwartek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki naszej Pani Katechetki, której życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

5. Przed kościołem można nabyć czekoladowe kalendarze Adwentowe po 10zł. jako cegiełkę na wsparcie Domu Dziecka w Wyrozębach prowadzonego przez „Caritas” diecezji drohiczyńskiej dla kilkunastu dzieci.

6. Za tydzień I niedziela Adwentu. Tradycyjnie w naszej parafii rozpoczynamy adwent Rekolekcjami, aby dobrze przygotować się do przyjęcia Dzieciątka Jezus, które poprowadzi ks. kan. Mirosław Łaziuk – wiceoficjał Sądu Biskupiego w Drohiczynie.

7.  W przyszłą niedzielę na mszach św. poświecimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii. Ofiara składana przy tej okazji (min. 20zł) jest przeznaczona na utrzymanie Pana Kościelnego i Organisty w naszej parafii.

8.  W tym roku dekorację na Boże Narodzenie przygotują mieszkańcy Gruszczyna i Borzych.

9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na koszty ogrzewania kościoła.

10.W piątek o 17.00 spotkanie z młodzieżą.

11.Młodzież naszej parafii przygotowała ręcznie robione lampiony adwentowe, które w cenie 10zł. można nabyć przed kościołem. Pieniądze ze sprzedaży  zostaną przekazane na rehabilitację naszej parafianki Weroniki Berezy.