Aktualności arrow Ogłoszenia

17 października 2021 r.

XXIX Niedziela zwykła

Synod Biskupów

1. Papież Franciszek 9 października tego roku uroczyście rozpoczął XVI Synod Biskupów w Kościele.

2.    Nabożeństwo Różańcowe w kaplicy o 16.30 w kościele o 18.00.

3.    W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia.

4.    W środę wspomnienie św. Jana Kantego.

5.    W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II – Patrona Rodzin.

6.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem:                „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na misje.

7.  Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Modlitwa za zmarłych jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Tych których kochaliśmy za życia obejmijmy naszą modlitwą miłości i wdzięczności także po śmierci. Bardzo prosimy, aby na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę wioski. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy na mszach św. i różańcu w poszczególnych wioskach.

8. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu i jeżeli to możliwe zabierajmy śmieci z naszych grobów do własnych domów.

9.  Jak co roku „Caritas” przed kościołem rozprowadza znicze po 7,50zł jako pomoc dla najuboższych.

10.W sobotę po mszy wieczorowej spotkanie Ministrantów.

11.Zmarli: + Jadwiga Sowa – Zabrudnie.