Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
01.04.2012.

Niedziela Palmowa.   1.04.2012.

1. Dziś Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa ulicami Starejwsi o godz. 20.00.Zapraszamy wszystkich Parafian. Krzyż niosą przedstawiciele wszystkich wiosek według ustalonego porządku, umieszczonego na tablicy ogłoszeń.

2. Triduum Paschalne

    Zachęcamy wszystkich do gorliwego uczestnictwa w obrzędach Wielkiego Tygodnia.

 - Wielki Czwartek: dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Masza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 22.00.

 - Wielki Piątek: dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 przez cały dzień. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w ziemi Świętej. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

 - Wielka Sobota. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 8.00 przez cały dzień.  Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 i potem adoracja do
 22.00. Na liturgię Wielkiej Soboty przynosimy ze sobą świece.

   Jak co roku zapraszamy wszystkich strażaków na czuwanie przy grobie Pańskim. Zachęcamy wszystkich do  adoracji w te święte dni.   Dzieci i młodzież adorują według listy ustalonej przez Księdza Prefekta i Panią katechetkę.
 

3. Poświęcenie pokarmów:
   - w kościele o godz. 8.30 i 14.00
  - w poszczególnych wioskach :
* pierwsza trasa: Ludwinów 9.00, Zabrudnie 9.20, Tończa Stara 9.40., Zuzułka 10.00, Kałęczyn 10.30, przyjazd do Starejwsi i potem Borzychy 11.30.
* druga trasa: Wólka Paplińska 9.00, Kalinowiec 9.20, Paplin 9.40, Żulin 10.00, Kaplica 10.30, Grygrów 11.00, Błotki 11.20, Majdan 11.40.

* Wyjazd z plebanii o godz. 8.50. Prosimy o przysłanie 2 samochodów. Następnie poszczególne wioski zabierają księdza z poprzedniej.

Poświęcenie wody wszędzie tam gdzie będzie poświęcenie pokarmów. Prosimy o przygotowanie naczyń z wodą i sól.

3. Rezurekcja o godz. 6.00 rano. Prosimy o udział w procesji wszystkich sypiących kwiatki, niosących chorągwie, poduszki, feretrony. Próba dzieci do sypania kwiatków w piątek pół godziny przed nabożeństwem. W Niedzielę Wielkanocną dzieci biorące udział w procesji zbierają się o godz. 5.40.

* Msze Święte w  Pierwszy Dzień świąt: 6.00, 9.30, 13.00. W kaplicy 11.30.

* Drugi dzień Świąt jak w każdą niedzielę

4. Jutro ubieramy Grób Pański. Zapraszamy chętnych do pomocy.

5. Wyjazd do chorych we wtorek od, godz. 15.00. Prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego . W tym tygodniu złożyli: KŻR z Zuzułki 160 zł., KŻR z Huty Gruszczyno 180 zł.

7. W poniedziałek rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. O godz. 21.00 gromadzimy się na modlitwie przy pomniku Jana Pawła II w Borzychach.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass