Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
12.03.2011.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13.03.2011 R.


1. W czasie Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa w kościele o godz. 16.00, w kaplicy o 15.00, a w niedzielę Gorzkie Żale w kościele po Mszy św. o 9.30, a w kaplicy o 11.15. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach i korzystania z odpustu im przeznaczonego. W czasie Drogi Krzyżowej w kościele, kaplicy i świetlicach zbieramy tacę na kwiaty do Grobu Pańskiego. W niedzielę ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można wrzucać do puszki.

 

2. Prosimy, aby w duchu wyrzeczenia wielkopostnego na czas Wielkiego Postu podjąć zobowiązanie trzeźwości, tzn., aby nie pić alkoholu, nie częstować nim innych i go nie kupować. Na pewno będzie miła Bogu nasza ofiara. Podejmujących ten trud prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości, która jest wyłożona na bocznym ołtarzu po lewej stronie.

 

3. Zachęcamy do podejmowania ofiar wielkopostnych również młodsze pokolenie pod hasłem: „Solidarni z chorymi”. Niech do tej akcji włączą się również starsi, bo praktykowanie jałmużny jest wspaniałym narzędziem kształtowania wyobraźni miłosierdzia”. W niedzielę Palmową, swoją jałmużnę wielkopostną przyniesiemy do kościoła, aby złożyć ją potrzebującym. Benedykt XVI pisze; „dopóki mamy czas czyńmy dobrze wszystkim”, DCE n.25b. Skarbonki rozprowadzą: Ks. Prefekt i p. Katechetka.

 

4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będą jak zawsze w III niedzielę Wielkiego Postu tj.27-29 marca br.

 

5. W II niedzielę Wielkiego Postu, już od kilku lat zbierane są ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom „Ad Gentes”, tz. wszystkim narodom. Po każdej Mszy św. będą na ten cel zbierane ofiary do puszek przed kościołem. Nasza ofiara może być wielkopostnym darem.

 

6. W sobotę jest uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – Patrona Mężczyzn. Msze św. będą o 7.30 i 17.

 

7. Już wiosna. Sprzątaniem cmentarza w kolejności zajmą się mieszkańcy Osowca i Ludwinowa. Proszę nie odkładać, bo po zimie jest wiele bałaganu. Zajmiemy się też w dalszym ciągu remontem kolejnych 50 m. parkanu cmentarnego. Przystępujemy do społecznego rozbierania starego parkanu. W szczególności proszeni są rodzice dzieci z I Komunii i bierzmowania. Każdy powinien odrobić dla swojej parafii 8 godzin pracy. Przynieść ze sobą trzeba łomy, szpadle, taczki, młoty. Potrzebne będą ciągniki do wyrywania drzew i dużych kamieni. Rozpoczynamy od poniedziałku po 5-6 osób każdego dnia. Prosimy się zgłaszać, a jeśli nie będziemy wyznaczać.

 

8. Zachęcamy do czytania Niedzieli.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass