Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
04.12.2010.

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

O5. 12. 2010 R.

 

1. Dziś są zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Katolicy tam żyjący potrzebują naszego wsparcia materialnego i duchowego. Otoczmy ich naszą życzliwością i modlitwą.

 

2. W środę jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do uczczenia Maryi szczególnie Kółka Różańcowe i członków Rycerstwa Niepokalanej. W naszym kościele Msze św. będą o 9 i 17. Na Mszę św. o 17 zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. z rodzicami, aby poświecić dla nich Medaliki i polecić ich opiece Maryi. Medaliki rodzice kupują sami. Nauka dla dzieci i rodziców rozpocznie się o 16.45. Wszyscy inni, którzy chcieliby uroczyście poświęcić swój medalik, to zapraszamy na 17. W kaplicy będzie tego dnia Msza św. o 11.30.

 

3. Caritas Parafialna rozprowadza świece, które są Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom. Dochód ze sprzedaży świec jest wsparciem dla ubogich dzieci.

 

4. Zachęcamy do udziału w roratach. W tym tygodniu roraty będą w poniedziałek i sobotę o 7.30, a w środę i czwartek o 17.

 

5. Uroczysty chrzest dzieci będzie w dzień Bożego Narodzenia o godz. 13.00. W przyszłą zaś niedzielę zapraszamy matki oczekujące potomstwa na Mszę św. o godz. 9.30. po Mszy św. udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

 

6. Tego roku choinki do naszego kościoła na okres Bożego Narodzenia ofiarowali Państwo Leszczyńscy ze Starejwsi. Dziękujemy. Ubieranie choinek należy do młodzieży ze Starejwsi pod przewodnictwem Księdza Prefekta

 

7. Ze względu na mrozy i śnieg odwołujemy już czwartkową adorację Najświętszego sakramentu. Wznowimy po Wielkanocy. Obecnie prosimy tylko na roraty.

 

8. Dziękuję za ofiary na odśnieżarkę. I choć wiele osób udzieliło nam swojego wsparcia to zebraliśmy 1850 zł., a odśnieżarka kosztowała 4600zł. Kto może prosimy jeszcze o wsparcie tego zakupu, choćby większą ofiarą na tacę.

 

9. Czytajmy Niedzielę. Są jeszcze kalendarze na 2011 rok.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass