Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
02.10.2010.

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA

03.10.2010 R.

 

1. Dzisiejsze ofiary na tacę z racji Tygodnia Miłosierdzia są przeznaczone na dzieła charytatywne Caritasu. Hasło 66 Tygodnia Miłosierdzia brzmi: „Czyńcie tak jak Ja wam uczyniłem”. Słowa te zaczerpnięte z Ostatniej Wieczerzy zachęcają do podobnej postawy uczniów Chrystusa. W najbliższym tygodniu, tak jak w ubiegłych latach okazujemy miłosierdzie naszemu Seminarium Duchownemu składając płody ziemi: ziemniaki zboże, warzywa i inne produkty. Można też składać ofiary pieniężne, gdy ktoś nie prowadzi gospodarstwa. Proszę Radnych i Sołtysów, a może innych życzliwych ludzi o zebranie i przywiezienie je do garażu na podwórku parafialnym, by stąd zabrali klerycy.

 

2. W czwartek wypada wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to święto patronalne wszystkich członków Kółek Różańcowych. Zapraszamy wszystkie Kółka Różańcowe na Mszę św. w intencji wszystkich członków KR i ich rodzin o godz. 9. Czuwanie modlitewne członków KR z całej diecezji będzie tego roku w Sanktuarium Maryjnym w Ostrożanach 9 października. Zelatorka parafialna organizuje wyjazd w sobotę o godz. 13.30 a powrót po zakończeniu czuwania.

W czwartek też jest adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16. prowadzi wioska Żulin, a w następny czwartek prowadzi wioska Ludwinów. Zachęcamy wszystkich do adoracji.

 

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski, poświęcony osobie i nauczaniu Jana Pawła II, pod hasłem: Jan Paweł II-odwaga świętości. Tego dnia po Mszach świętych budujemy Ojcu Świętemu żywy pomnik: wspierając swoimi ofiarami Dzieło Nowego Tysiąclecia, aby pomóc w nauce, zdolnym, ale ubogim wiejskim gimnazjalistom. Ofiary zbierają nasi gimnazjaliści. Nie bądźmy obojętnymi.

 

4. Różaniec jak dotychczas w kościele o 16.30, a w kaplicy po Mszy św. o 15. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

5. Caritas rozprowadza znicze. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby biednych. Znicz duży 5 zł, a mały 3 zł.

 

6. Uroczysty chrzest dzieci będzie w przyszłą niedzielę o godz.13. Przygotowanie do chrztu i spisywanie aktów, będzie w sobotę o 7.30.

 

7. Msza św. w Kałęczynie będzie w przyszła niedzielę o godz. 10.45. w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach. Pojazd proszę przysłać na 10.30.

 

8. Zachęcamy do czytania Niedzieli.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass