Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
14.08.2010.

 

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA

25.07.2010 R.

 

1. Jutro wspominamy świętych Joachima i Annę – Rodziców Najśw. Maryi. Z naszej strony jest okazja do modlitwy i wdzięczności Babciom i Dziadkom. Msze św. będą o 7 i 18.

2. Najbliższa niedziela jest pierwsza miesiąca sierpnia. Po Mszy św. o 9.30 jest adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych do włączenia się w uwielbienie Chrystusa pozostającego z nami w Najświętszym Sakramencie. W niedzielę też z racji wspomnienia MB Anielskiej można zyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

3. Sierpień to czas pielgrzymowania do Matki Bożej. 2 sierpnia z Węgrowa rusza pielgrzymka na Jasną Górę o godz.9. Zachęcamy do wspólnego wędrowania, aby odbyć rekolekcje w drodze. Ci, co z różnych względów nie mogą iść na Jasną Górę mogą do nich duchowo dołączyć stanowiąc Grupę Srebrną. Polega ona na tym, że mamy karty i znaczek uczestnictwa, wpisujemy intencję naszego duchowego pielgrzymowania, a od 1 sierpnia uczestniczymy we Mszy św., przyjmujemy Komunię i odmawiamy choćby jeden dziesiątek różańca. W kościele takie wspólne duchowe wędrowanie będzie codziennie o 7. Na duchowe pielgrzymowanie zapisujemy się w zakrystii, otrzymujemy kartę i znaczek oraz składamy ofiarę na zapisaną intencję.

4. Dzisiejsze ofiary na tace ( ostatnia niedziela miesiąca) są przeznaczone na zrobiony parkan na cmentarzu. Składam gorące podziękowania panom: Andrzejowi Lipka i Tadeuszowi Krzesiewicz za porządek zrobiony na cmentarzu w wyznaczonej kolejce. Pragnę zaznaczyć, że od Wielkanocy nikt z mieszkańców Starejwsi nie podjął zadania sprzątania cmentarza mimo wyznaczonej kolejki, która widnieje na tablicy ogłoszeń.

5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu są Msze św. w kościele o 7.30 i 9.30, a w kaplicy o 11.30. Dla tych, co nie mogą być na Mszy św. w niedzielę jest też Msza św. niedzielna w sobotę o godz. 18.

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2010 R.

 

1. W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars - Patrona Proboszczów. Pomódlmy się za kapłanów, którzy są z nami i pomagają nam się zbawić.

2. W piątek Święto Przemienienia Pańskiego. Msz święte będą w kościele o 9 i 18 a w kaplicy o 16.

3. W tym tygodniu wypada I piątek. Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa w kościele o 7 i 18, a w kaplicy o 16. Spowiedź już od poniedziałku pół godziny przed nabożeństwem. I sobota - nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w kościele o godz. 7.

4. Tradycyjnie już sierpień ogłoszony jest przez Kościół w Polsce Miesiącem Trzeźwości. Starajmy się przeżyć go w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę, za własną rodzinę, a może za kogoś bliskiego, którego pragniemy ratować. Stąd zachowajmy trzeźwość: tzn. nie piję, nie kupuję i nie częstuję alkoholem, a ten mój czyn wpisuję do Księgi Trzeźwości.

4. Ogromna rzesza Polaków wędruje pieszo na Jasną Górę by odwiedzić swoją Matkę. Druga grupa to wędrowcy duchowi. Pielgrzymi niosą nasze intencje do Częstochowy, a my gromadzimy się w naszych kościołach, aby im towarzyszyć swoją modlitwą, uczestnictwem we Mszy św. i wypraszaniem u Matki Najświętszej potrzebnych nam łask. Spotkania w kościele będą na pierwszej Mszy św. tj. o 7, a w niedzielę o 9.30. Jeszcze dziś można się zapisać i zgłosić swoją intencję, którą pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę.

5. Przypominamy, że odpust św. Maksymiliana Kolbe będziemy obchodzić w kaplicy w Hucie Gruszczyno, 14 lipca br. o godz. 11.30. Na odpust zapraszamy Parafian i Gości, a szczególnie Rycerzy Niepokalanej, którzy już o 11 będą odmawiać tam różaniec ku czci Maryii.

6. W przyszłą niedzielę chrzest dzieci. Przygotowanie do chrztu i spisywanie aktów w sobotę o 7.

7. Tegoroczne dożynki wg. kolejności przygotowują mieszkańcy Tończy Starej.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

19 NIEDZIELA  ZWYKŁA

08.08.2010 R.

 

1. W sobotę, 14 sierpnia, świętujemy św. Maksymiliana Marii Kolbego. Pod Jego wezwanie mamy kaplicę w Hucie Gruszczyno. Tam, więc obchodzimy odpust, który odprawi Ks. Jerzy Paczuski, wieloletni misjonarz w Rosji, o godz. 11.30. Zapraszamy na ten odpust tamtejszych mieszkańców, wszystkich Parafian i miłych nam Gości, a szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej. O godz. 11 odmówią tam Różaniec. Może ktoś z okolicznych mieszkańców chciałaby na tę okoliczność przygotować dla kapłanów obiad?

 2. W niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w kościele o 7.30 i 9.30, a w kaplicy o 11.30. Po każdej Mszy św. jest poświęcenie ziół, kwiatów i owoców sadów pól i łąk. Niech one będą wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu za dary ziemi. Przy tej okazji, ja jako Proboszcz tego kościoła, składam podziękowanie wszystkim, którzy przynoszą kwiaty do ozdobienia ołtarzy w kościele, czy kaplicy oraz pielęgnują kwiaty na terenie kościoła, przy krzyżach czy kapliczkach. Jest to wyraz miłości do Boga, naszej wiary i wdzięczności za Bożą Opatrzność.

3. Przypominamy, że do końca sierpnia Msze św. w niedzielę są w kościele o 7.30 i 9.30, a w kaplicy o 11.30. Dla tych, co nie mogą być na Mszy św. w niedzielę jest też Msza św. niedzielna w sobotę, o godz. 18.

 

WNIEBOWZIĘCIE NMP

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.08.2010 R.

 

1. !8 sierpnia wypada kolejna rocznica śmierci ks. kan. Kazimierza Potiopy. Z tej racji w środę o godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. w kościele w intencji zmarłych Proboszczów Parafii, na której będą zbierane ofiary na tacę, by chętni parafianie mogli dołączyć do Mszy św. i ten sposób wyrazić swoją modlitewną wdzięczność byłym proboszczom. Zapraszam wszystkich na tę Mszę świętą.

 

2. Ks. Zbigniew Rostkowski napisał książkę o Księciu Sergiuszu Golicynie, dziedzicu starowiejskim, właścicielu pałacu, którego pobyt na naszej ziemi przyczynił się, do powstania obecnego kościoła i miał duży wpływ na życie społeczne i gospodarcze naszej okolicy. Książkę wydał NBP, a wstępem opatrzył JEKs. Biskup Antoni Dydycz. Mamy 200 egzemplarzy. Myślę, że w okresie szukania korzeni warto sięgać do rzetelnego opracowania i uczenia się budowania jedności i wspólnego dobra. Cena książki 30 złotych.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass