Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
05.06.2010.

 

10  NIEDZIELA  ZWYKŁA

06. 06. 2010 R.

 

1. Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca. Trwa też oktawa Bożego Ciała. Zakończenie w czwartek o 16 w kościele poświęceniem wianuszków z kwiatów i ziół. Pragniemy prze te dni okazać naszą wiarę i miłość do Chrystusa Eucharystycznego przez udział we Mszy św. o godz. 18 i w procesji Eucharystycznej. Jan Paweł II pisze: „Niech … będzie dla wszystkich cenną okazją do uświadomienia sobie na nowo tego, jak niezrównany skarb Chrystus powierzył swemu Kościołowi. Niech pobudza do celebrowania jej w sposób żywszy, i bardziej świadomy, a z tego niech wypływa życie chrześcijańskie przemienione miłością” MnD.

 

2. Dzieci, które dziś obchodzą Rocznicę I Komunii od jutra rozpoczynają Biały Tydzień ze Mszą św. o 18 i Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3. Z racji Międzynarodowego Dnia Dziecka Caritas Parafialna i Ksiądz Prefekt organizuje dziś, jak w ubiegłych latach, Festyn Rodzinny, na który wszystkich zapraszamy. Rozpocznie się Mszą świętą o 13, a potem rozrywka w parku przy pałacu.

 

 4. W jedności z całą naszą Ojczyzną i wszystkimi Polakami przeżywamy dziś Dzień Dziękczynienia. Istotą tego dnia jest podziękowanie Opatrzności Bożej za wolną Polskę, za wszystko, co się zdarzyło, za człowieka i świat, który nas otacza. Za Ks. Jerzego Popiełuszkę, którego dziś w Warszawie Kościół wynosi na ołtarze. Wyrazem zewnętrznym naszej wdzięczności ma być świątynia Opatrzności Bożej, jako wotum Narodu i dlatego wspieramy jej budowę w dzisiejszą niedzielę swoimi ofiarami do puszek. Część tych ofiar będzie przeznaczona na upamiętnienie wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie jako wyraz naszej wdzięczności za Jego pobyt na Podlasiu.

 

5. W piątek jest uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Msze św. o7 i 18, a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W sobotę o 7 jest przygotowanie do uroczystego chrztu i spisywanie aktów.

 

6. W miesiącu czerwcu codziennie po Mszy świętej o 18 jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego. Zachęcamy do udziału w nim, w kościele, albo w swojej wiosce.

 

7. Adoracje Najświętszego Sakramentu w czwartki czerwca br. prowadzą:

            10.06 – mieszkańcy Kałęczyna i Maciejowa o godz. 15

            17. 06 – mieszkańcy Janówek o godz. 18

            24.06 – Mężczyźni z całej parafii (szczególnie ci, których patronem jest św. Jan).

 

8. Składam podziękowanie wszystkim rodzinom, które stroiły ołtarze Bożego Ciała. Podziękowanie składam również mieszkańcom TończyStarej. Dziękuję też P. Owsianko z Tończy Nowej za naprawy elektryczne przy dzwonach i wiecznej lampce.

 

9. Zachęcamy do czytania Niedzieli - dziś z medalikiem błogosławionego ks. Jerzego.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass