OGŁOSZENIA Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
06.02.2010.

 

5 NIEDZIELA Zwykła

07. 02.2010 R.

1. W najbliższy czwartek obchodzimy XVIII Światowy Dzień chorego. Papież Benedykt XVI pisze w swoim Orędziu: "Poprzez doroczny Światowy Dzień chorego Kościół pragnie zachęcić nas do pochylenia się nad ranami ciała i duszy tak Wielu naszych Braci i Sióstr, KTÓRYCH spotykamy na drogach naszego świata". Zasadnicza miara człowieczeństwa - Przypomina Ojciec Święty - jest nasz stosunek do cierpienia i cierpiącej osoby. Społeczeństwo i tworzący je ludzie, Którzy Nie SA w stanie zaakceptować cierpiących i "moca współczucia współuczestniczyć w cierpieniu ich", pomagając im, stają się społeczeństwem okrutnym i nieludzkim! (Spe salvi, Nr 38). Niech Dziesięć Dzień wypełniony Będzie modlitwa za chorych i Wszystkich, Którzy się nimi opiekują, odwiedzaniem chorych, aw kościele spotkamy się z chorymi w Czasie rekolekcji wielkopostnych Jak będzie trochę ciepłej.

 

2. W Najbliższa niedzielę Będzie chrzest dzieci - ostatni przed wielkanocą. Przygotowanie do chrztu i spisywanie aktów w sobotę po Mszy św. o godz. 7.

 

3 Zachęcamy do czytania niedzieli.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass