Aktualności
Dożynki parafialne
Redaktor: xadam   
06.09.2015.
Przykładowa grafika
Dożynki to święto rolników, które jest uwieńczeniem ich całorocznego trudu ciężkiej pracy. Zazwyczaj obchodzone jest po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniem plonów. 
W niedzielę 6 września br. odbyły się w naszej parafii Dożynki parafialne. Mszę Świętą sprawował ks. Marek Sidoruk, proboszcz parafii, podczas której dziękowano Bogu za tegoroczne plony, urodzaj ziemi.
Czytaj całość
 
Rozpoczecie roku szkolnego i katechetycznego
Redaktor: xadam   
02.09.2015.
Przykładowa grafika
1 września 2015 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny. Msze Sw z tej okazji były sprawowane w kaplicy w Hucie Gruszczyno przez księdza Proboszcza i w naszym kościele parafialnym w Starejwsi. W Eucharystii, którą celebrował ks. Adam Banaszek, nowy wikariusz starowiejski, wzięły udział dzieci przedszkolne i szkolne wraz z rodzicami oraz nauczyciele i wychowawcy. 
Podczas kazania wypoczęte po wakacjach dzieci chętnie odpowiadały na pytania ks. Adama jak pomnażać talenty, które otrzymaliśmy od Boga.
Po zakończonym nabożeństwie wszyscy udali się do szkoły, w której zostali miło powitani przez Dyrekcje i Grono Pedagogiczne. Młodzieży i dzieciom uczącym się życzymy szalonych sukcesów naukowych :)                     
 
««  start « poprz. 11 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 71 - 72 z 72

designed by ueberkrass