Aktualności
Sierpień miesiącem trzeźwości
Redaktor: xadam   
29.07.2017.

 

Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez codziennej dawki alkoholu. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.

„Nie wolno „sprzedawać” człowieka za zysk doraźny i niegodziwy, zdobywany na ludzkich słabościach i wadach! Nie wolno wykorzystywać i pogłębiać ludzkiej słabości! Nie wolno dopuszczać do degradacji człowieka, rodziny, społeczeństwa, gdy się wzięło odpowiedzialność wobec historii!” Św. Jan Paweł II

 

 
 
PIELGRZYMKA
Redaktor: xadam   
20.07.2017.

 

 

  

Zbliża się czas wyruszenia 27 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Od 26 lipca rozpoczną sie zapisy do Grupy Węgrowskiej. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszą 2 sierpnia po Mszy w Bazylice o godz. 9.00, a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia. zachecamy do wzięcia udziału w tych  "rekolekcjach w drodze", a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Zapisy na pielgrzymkę w Węgrowie przy starej plebanii od środy 26 lipca w godz.8.00 -10.00 i 16.00 -18.00. 

 
Pielgrzymka małżeństw do Prostyni
Redaktor: xadam   
22.07.2017.

Wydział Duszpasterstwa rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni dnia 30 lipca, po raz kolejny organizują Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni.
Program Pielgrzymki:
10.30 - Modlitwa różańcowa o wierność małżeńską prowadzona przez Domowy Kościół i doradców życia rodzinnego
11.00 - Konferencja nt." Zawierzenie dzieci Jezusowi - chrześcijański ruch Matki w Modlitwie" wygłoszona przez Prof. Bogumiłę Jędrzejewską, koordynatorkę regionalną ruchu Matki w Modlitwie.
12.00 - Uroczysta EUCHARYSTIA odpustowa pod przewodnictwem JE. Ks. Abpa Tadeusza Wojdę - Metropolity Białostockiego
13.30 - Agapa pielgrzymów
15.00 - Droga Krzyżowa z prośbą o dar potomstwa  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 8 - 14 z 48

designed by ueberkrass