Aktualności
Różaniec
Redaktor: xadam   
29.09.2015.
Różaniec święty to modlitwa kontemplacyjna. Choć ma charakter maryjny, jest modlitwą o sercu chrystologicznym, jak napisał Jan Paweł II w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae. Przypomina i poddaje naszemu rozważaniu najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa i Jego Matki. Różaniec w kaplicy o godz. 16.00 w kościele o 17.30
"Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,
Nasze smutki, radości i blaski.
A ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,
Święta Panno Maryjo, pełna łaski!"
Czytaj całość
 
Jan Paweł II - Patron Rodziny
Redaktor: xadam   
03.10.2015.

 Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” zbiegają się z obradami Synodu Biskupów. „Dzień Papieski jawi się zatem jako wezwanie do refleksji nad rodziną oraz do wytrwałej modlitwy w jej intencji” – zachęcają biskupi. W niedzielę 4 października, w dniu inauguracji synodu w Rzymie, w kościołach w Polsce będzie czytany list Episkopatu zapowiadający obchody XV Dnia Papieskiego.

Czytaj całość
 
Czuwanie Wspólnot Maryjnych
Redaktor: xadam   
05.10.2015.
Przykładowa grafikaDuszpasterstwo Wspólnot Maryjnych zaprasza na czuwanie modlitewne członków Żywego Różańca – dekanaty: łochowski, sokołowski, sterdyński i węgrowski. Spotkanie odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Węgrowie(Bazylika) o godz. 16.00. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd autokarowy o godzinie 15.00 z miejscowości Borzychy z objazdem do Majdanu, Żulina, Wólki Paplińskiej, Starejwsi i Tończy. Planowany dojazd do Węgrowa ok. 15.40. Powrót po zakończeniu czuwania - 22.00. Koszt przejazdu 10 zł. Zapisy przyjmują Księża w zakrystii oraz p. Jan Kmiołek  tel. 502 383 178. 
Zapraszamy i zachęcamy do włączenia się KŻR w czuwanie. 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 49 z 52

designed by ueberkrass