Aktualności
PODRĘCZNIKI DO NAUCZANIA RELIGII
Redaktor: xadam   
22.08.2017.
 
PODRĘCZNIKI DO NAUCZANIA RELIGII
OBOWIĄZUJĄCE NA TERENIE DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 

 Wykaz:

Klasa 0. W świecie mojego Boga. Red. M. Piątek, Wydawnictwo Jedność, nr AZ-03-04/3-0 Klasa 0. Kocham dobrego Boga, red. E. Osewska, J. Stala, Wydawnictwo Jedność, nr AZ-03-04/3-1
I klasa. Podręcznik: Kl. I szkoły podstawowej. Żyjemy w Bożym świecie. Red. Ks.  K. Mielnicki, E. Kondrak. Wydawnictwo Jedność. Kielce.
II klasa. Podręcznik: Kl. II szkoły podstawowej: Idziemy do Jezusa. Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak. Wydawnictwo Jedność.  Kielce.
III klasa. Podręcznik: Kl. III szkoły podstawowej: Jezus jest z nami. Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak. Wydawnictwo Jedność.  Kielce.
IV klasa. Podręcznik: Kl. IV szkoły podstawowej. Miejsca pełne BOGActw. Autorzy: Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek. Wydawnictwo Jedność.  Kielce.
V klasa. Podręcznik: Kl. V szkoły podstawowej. Spotkania uBOGAcające. Autorzy: Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska. Wydawnictwo Jedność.  Kielce.
VI klasa. Podręcznik: Kl. VI szkoły podstawowej. Tajemnice BOGAtego życia. Autorzy: Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska. Wydawnictwo Jedność. Kielce.
VII klasa. Podręcznik: Kl. I gimnazjum. Błogosławieni, którzy szukają Jezusa. Autorzy: Ks.  K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska. Wydawnictwo Jedność.  Kielce.


 
Sierpień miesiącem trzeźwości
Redaktor: xadam   
29.07.2017.

 

Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin, którzy podejmują codzienną pracę, ale zarazem nie mogą się obejść bez codziennej dawki alkoholu. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.

„Nie wolno „sprzedawać” człowieka za zysk doraźny i niegodziwy, zdobywany na ludzkich słabościach i wadach! Nie wolno wykorzystywać i pogłębiać ludzkiej słabości! Nie wolno dopuszczać do degradacji człowieka, rodziny, społeczeństwa, gdy się wzięło odpowiedzialność wobec historii!” Św. Jan Paweł II

 

 
 
PIELGRZYMKA
Redaktor: xadam   
20.07.2017.

 

 

  

Zbliża się czas wyruszenia 27 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Od 26 lipca rozpoczną sie zapisy do Grupy Węgrowskiej. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszą 2 sierpnia po Mszy w Bazylice o godz. 9.00, a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia. zachecamy do wzięcia udziału w tych  "rekolekcjach w drodze", a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy. Zapisy na pielgrzymkę w Węgrowie przy starej plebanii od środy 26 lipca w godz.8.00 -10.00 i 16.00 -18.00. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 15 - 21 z 56

designed by ueberkrass