Aktualności
Modlmy sie o powołania...
Redaktor: Administrator   
22.04.2018.

W czwartą Niedzielę Wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne w Kościele powszechnym. "Rozeznawać, żyć powołaniem Pana" – to tytuł tegorocznego orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. 

 
X Tydzień Biblijny
Redaktor: Administrator   
12.04.2018.

 

Tydzień Biblijny 

X Tydzień Biblijny pod hasłem „Weźmijcie Ducha Świętego (J 20,22)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

 W Narodowym Dniu dniu czytania Pisma Św. Episkopat zachęca w tym roku do przeczytania Listu Św. Pawła do Rzymian. 

 

 

Czytaj całość
 
Ojciec Święty Franciszek o radości w dążeniu do bycia świętym
Redaktor: Administrator   
12.04.2018.
 – A wśród nich [świętych] może być nasza własna matka, babcia lub inne bliskie osoby (por. 2Tm 1, 5). Może ich życie nie zawsze było doskonałe, ale, nawet pośród niedoskonałości i upadków, szli naprzód i podobali się Panu. (…) powołanie do świętości, Pan kieruje do każdego z nas – pisze Ojciec Święty Franciszek w adhortacji apostolskiej „Gaudete et exultateˮ o powołaniu do świętości w świecie współczesnym.  

Celem adhortacji, ogłoszonej 9 kwietnia, jest „przedstawienie powołania do świętości, próbując ująć je w aktualnym kontekście, z jego zagrożeniami, wyzwaniami i możliwościamiˮ – zaznacza papież Franciszek. Dokument zachęcający do świętości, chrześcijańskiej radości i życia błogosławieństwami Jezusa na co dzień składa się z pięciu części zatytułowanych kolejno: „Powołanie do świętościˮ, „Dwaj subtelni nieprzyjaciele świętościˮ, „W świetle mistrzaˮ, „Pewne cechy świętości w świecie współczesnymˮ, „Walka, czujność i rozeznanieˮ.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 7 z 43

designed by ueberkrass