Aktualności
Różaniec do granic Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: xadam   
17.09.2017.


Jest to inicjatywa skierowana do wierzących Polaków, aby 7 października 2017 r., we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej oraz w pierwszą sobotę miesiąca udać się do granic Polski i wspólnie modlić się na różańcu.

W naszej diecezji zostały ustalone następujące strefy modlitwy, zwane Kościołami stacyjnymi, w których gromadzą się wierni z podanych dekanatów: Hajnówka – gromadzą się wierni z dekanatu Bielskiego i Hajnowskiego, prowadzi ks. Dariusz Kujawa Kleszczele – dekanat Brański z ks. Robertem Grzybowskim Czeremcha – dekanat Łochowski z ks. Jarosławem Błażejakiem Tokary – dekanat Drohiczyński z ks. Wiesławem Niemyjskim Niemirów – dekanat Siemiatycki z ks. Karolem Lipczyńskim Mielnik – dekanat Sterdyński z ks. Piotrem Arbaszewskim Milejczyce – dekanat Węgrowski z ks. Henrykiem Polakiem Nurzec Stacja – dekanaty Ciechanowiecki i Sokołowski z ks. Rektorem Tadeuszem Syczewskim Serpelice – dekanat Sarnacki z ks. Dariuszem Kucharkiem Program czuwania: 10.30 – Modlitwa i konferencja wprowadzająca 11.00 – Eucharystia 12.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu Po nabożeństwie eucharystycznym czas na posiłek i przejście(przejazd) na miejsce modlitwy różańcowej. 14.00 – Modlitwa różańcowa. Materiały duszpasterskie do wykorzystania w parafiach i zgłoszenia grup na stronie www.rozaniecdogranic.pl. Koordynatorzy diecezjalni – ks. Roman Kowerdziej ks. Wiesław Niemyjski Renata Przewoźnik
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass