Aktualności
Dożynki diecezjalne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
24.08.2016.
DOŻYNKI DIECEZJALNE
J.E. Ksiądz Biskup prof. dr habilitowany TADEUSZ PIKUS - BISKUP DROHICZYŃSKI, mgr BOŻENA KORDEK - WÓJT GMINY MAŁKINIA GÓRNA, Ks. Kan.RYSZARD ZALEWSKI - PROBOSZCZ BAZYLIKI W PROSTYNI zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości DZIĘKCZYNIENIA ZA PLONY DIECEZJI DROHICZYŃSKIEJ w Prostyni - 10,09,2016 r. w Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Program uroczystości: 10.00 – Delegacje z wieńcami dożynkowymi ustawiają się wokół bazyliki 10.30 – Koronka do Trójcy Przenajświętszej 11.00 – Wymarsz procesji liturgicznej i procesji z wieńcami dożynkowymi z bazyliki na miejsce celebry – Błonia Prostyńskie 11.20 – Msza święta Dziękczynna pod przewodnictwem J.E. ks. prof. dra habilitowanego Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa – Biskupa Drohiczyńskiego - Poświęcenie ziarna siewnego - Wręczenie medali diecezjalnych - Poświęcenie chlebów - Poczęstunek dla uczestników dożynek - Występy orkiestry i zespołów ludowych
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass