Aktualności
Ojciec swiety do Polakow Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: xadam   
10.08.2016.
Drodzy bracia i siostry, przechodząc przez Bramę Miłosierdzia, niech każdy wie, iż zbliża się do miłosiernego Serca Jezusa: to On jest w istocie prawdziwą Bramą prowadzącą do zbawienia i przywracającą nas do nowego życia. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej: W rozważanym dziś fragmencie Ewangelii, opowiadającym o cudzie wskrzeszenia młodzieńca, na pierwszy plan wysuwa się czułość Jezusa wobec matki tego chłopca. Miłosierdzie przybiera tutaj imię wielkiego współczucia wobec kobiety, która utraciła męża, a teraz odprowadza na cmentarz swego jedynego syna. Jezus zatrzymuje pogrzebowy orszak, dotyka mar i, poruszony głębokim współczuciem dla tej matki, postanawia zmierzyć się ze śmiercią. Podczas tego Roku Jubileuszowego, przekraczamy Drzwi Święte, niosąc swoje życie z jego radościami i cierpieniami, planami i porażkami, wątpliwościami i obawami, aby je przedstawić miłosierdziu Pana. Jesteśmy pewni, że u Drzwi Świętych Pan staje się bliskim, aby spotkać każdego z nas, aby przynieść i dać swoje potężne, pocieszające słowo: „Nie płacz!”. Jest to brama spotkania pomiędzy bólem człowieka a współczuciem Boga. Przekraczając próg dokonujemy naszej pielgrzymki do wnętrza miłosierdzia Boga, który podobnie jak martwemu młodzieńcowi kieruje do nas wezwanie: „tobie mówię wstań!”. Pełne mocy słowa Jezusa mogą nas podnieść i wyprowadzić ze śmierci do życia.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass