Aktualności arrow Różaniec
Różaniec rodziców za dzieci Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
16.05.2016.

RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI

W PARAFII PW. ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA  W STAREJWSI

 

„Trzy minuty dziennie – tyle czasu potrzeba na odmówienie dziesiątki Różańca za swoje dzieci i dzieci wszystkich modlących się. To prawdziwy szturm do nieba w intencji naszego potomstwa…  Rodzice modlą się za swoje dzieci w metrze, stojąc samochodem w korku, przy desce do prasowania i w czasie przerwy w pracy. Codziennie dziesiątka różańca. Dziesiątka do dziesiątki i tak płynie w górę nieustanna modlitwa różańcowa rodziców. Za chrześniaków, zięciów i synowe.”

Różaniec Rodziców za Dzieci powstał ponad dziesięć lat temu w Diecezji Gdańskiej i rozpowszechnił się na całą Polskę. Oparty jest na zasadzie Kół Żywego Różańca. Rodzice tworzą dwudziestoosobowe „róże”, z których każda ma swojego animatora, a w niebie – patrona. Członkowie róży nie muszą znać się osobiście, ważne, że codziennie modlą się za swoje dzieci oraz dzieci wszystkich członków  koła. Intencje obejmują również dzieci adoptowane, chrześniaków oraz  zięciów i synowe. Każdego dnia odmawiany jest za nich cały różaniec. Co miesiąc członkowie Róży wymieniają się tajemnicami, rozważając życie Maryi i Jezusa.” (frag. artykułu  z Gościa Niedzielnego)

 

W naszej parafii modli się pięć Róż po 20 osób w każdej:

1.  p.w. Św. Jana Pawła II  (od grudnia 2013);

2.  p.w. Matki Bożej Fatimskiej (od grudnia 2013);

3.  p.w. Św. Faustyny (od stycznia 2014);

4.  p.w. Św. Ojca Pio (od lipca 2015);

5.  p.w. Św. Elżbiety (od września 2016).

 

Członkami naszych Róż są rodzice nie tylko z naszej parafii. Modlący się rodzice zachęcają do udziału znajomych, członków swoich rodzin i  przyjaciół. Nie ma znaczenia gdzie mieszkają jak również to, do której parafii należą. Ważne jest, że w ten sposób rozszerza się w całej Polsce ruch rodziców modlących się za swoje dzieci

 

Zachęcamy wszystkich troszczących się o dobro swoich dzieci o dołączenie do wspólnoty modlitewnej. Nie zapominajmy, że nie wszystko zależy od nas. Zaufajmy bożej opatrzności! Powierzmy nasze dzieci najtroskliwszej z matek, Maryi, by za Jej wstawiennictwem nasze modlitwy zostały wysłuchane przez naszego Boga Ojca

 

W jednej rodzinie może modlić się zarówno matka jak i ojciec. Szczególnie radośnie witamy w naszej wspólnocie wszystkich ojców!

 

Udział w Róży Rodziców nie wyklucza przynależności do Kół Żywego Różańca.

 

Więcej informacji i zapisy pod telefonem: 603 060 252.

 

designed by ueberkrass