Aktualności
Msze i Rózaniec Wypominkowy Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: xadam   
31.10.2016.
Przykładowa grafika
Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za umarłych, aby od grzechów swoich byli uwolnieni". Księga Machabejska

Msze i Różaniec Wypominkowy

Modlitwa za zmarłych jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem.

Tych których kochaliśmy za życia obejmijmy naszą modlitwą miłości i wdzięczności także po śmierci. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy na mszach św. i różańcu w poszczególnych wioskach:

*       Poniedziałek 7. 11 godz. 10.00 – Kalinowiec ; godz.15.00 – Zuzułka

Środa 9.11 godz.15.00 Wólka Paplińska 

Czwartek 10.11 godz. 17.00 Paplin

Sobota 12.11 godz. 10.00 Janówki

Poniedziałek 14.11 godz. 10.00 Kałęczyn 

Pamiętajmy o naszych zmarłych nie tylko w święta i rocznice śmierci, ale módlmy się za nich na co dzień. Najcenniejszy dar, jaki możemy im ofiarować, to dar szczerej i gorliwej modlitwy. Najpiękniejszą ofiarą jest ofiara Mszy św. w intencji zmarłych, by ich dusze doznały oczyszczenia i mogli wejść do Królestwa Chrystusowego. Możemy też w intencji zmarłych składać zyskane odpusty. Jeśli więc dotychczas tego nie czynimy, to już od dziś w codziennej modlitwie polecajmy dusze naszych zmarłych Panu Bogu. A gdy we Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny oraz w najbliższe dni listopadowe pochylimy się w zadumie nad mogiłami bliskich, krewnych czy znajomych - przypomnijmy sobie słowa św. Maksymiliana: " Życie jest krótkie, cierpienie jest krótkie, a potem Niebo, Niebo, Niebo".
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass