Aktualności
Różaniec Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: xadam   
29.09.2015.
Różaniec święty to modlitwa kontemplacyjna. Choć ma charakter maryjny, jest modlitwą o sercu chrystologicznym, jak napisał Jan Paweł II w Liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae. Przypomina i poddaje naszemu rozważaniu najważniejsze wydarzenia z życia Pana Jezusa i Jego Matki. Różaniec w kaplicy o godz. 16.00 w kościele o 17.30
"Jak paciorki różańca przesuwają się chwile,
Nasze smutki, radości i blaski.
A ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec,
Święta Panno Maryjo, pełna łaski!"
My także mamy małe zwiastowanie, My też czekamy Twego nawiedzenia. My też Jezusa z drżeniem serc szukamy, W tajemnicach radosnych módl się za nami! On za twą sprawą wodę w wino zmienił. On na Taborze swe ciało przemienił. Wdzięczni, razem z Tobą do Niego wołamy. W tajemnicach światła módl się za nami! Ty też płakałaś i doznałaś trwogi, I jak nikt poznałaś nasze ludzkie drogi. Gdy nas mrok otoczy, nie jesteśmy sami, W tajemnicach bolesnych módl się za nami! My także mamy swą Ojczyznę w niebie, Tam w pełnym blasku zobaczymy Ciebie. Tam w pełnym słońcu wszyscy się spotkamy, W tajemnicach chwalebnych módl się za nami!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass