Aktualności arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
25.10.2020.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25 października 2020 r.

XXX niedziela zwykła

 

 

1.Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła „Caritas”.

2.W środę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3.W sobotę 31.X. ostatnie Nabożeństwo Różańcowe będzie na cmentarzu o 15.00. Zapraszamy do modlitwy różańcowej za naszych zmarłych. W czasie Różańca poświęcimy nowe pomniki na cmentarzu – zgłoszenia do ks. Wikariusza.

4.W przyszłą niedzielę 1 listopada - Uroczystość Wszystkich świętych modlimy się o wsparcie naszych zmarłych, którzy cieszą się radością nieba. Msze święte w kościele o 7.30, 9.00 i 12,00. W kaplicy w Hucie o 10.30. O 17.00 na cmentarzu specjalne Nabożeństwo za naszych zmarłych i Różaniec wypominkowy.

5.W przyszły poniedziałek 2 listopada - Dzień Zaduszny – modlimy się w tym dniu za dusze w czyśćcu cierpiące, którym tylko nasza modlitwa może dopomóc w osiągnięciu nieba. Msze święte w kościele o 7,30 i 9,00. O godz. 15.30 msza na cmentarzu za zmarłych polecanych w Wypominkach.

6.Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy Różańcowej. Różaniec w kościele po mszy o 18.00 w kaplicy o 16.30(w soboty o 9.00).

7.W zakrystii przyjmujemy intencje mszalne na 2021r.

8.Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na Wypominki. Modlitwa za zmarłych jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Tych których kochaliśmy za życia obejmijmy naszą modlitwą miłości i wdzięczności także po śmierci. Bardzo prosimy, aby na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę wioski. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy na mszach św. i różańcu w poszczególnych wioskach.

9.Przed kościołem są do nabycia znicze „Caritas” po 6 zł. Pamiętajmy, że płomień tego znicza pomaga najuboższym.

10.Przed kościołem są do nabycia kalendarze na 2021r. wydane przez Seminarium w Drohiczynie w cenie 5 zł. jako cegiełka na utrzymanie naszego Seminarium.

11.Policja przypomina o obowiązkowym noszeniu maseczek na terenie cmentarza i podczas mszy św. w kościele. W związku z wprowadzeniem nowych rozporządzeń w sprawie stanu epidemicznego na każdej Mszy św. wewnątrz naszego kościoła od soboty 24 października 2020r. może uczestniczyć 114 osób.

12.Zmarli: + Marianna Kozioł – Zabrudnie; + Irena Matusik – Grygrów; + Aurelia Piotrowska – Borzychy; + Zofia Glinka – Kalinowiec;

13. Prosimy o dobrowolne wpłaty na konto bankowe parafii:                     

PBS Węgrów:   75 9236 0008 0000 1690 2000 0010

 

designed by ueberkrass