Aktualności arrow Ogłoszenia

12 Września 2021 r.

XXIV Niedziela zwykła

Tydzień Wychowania

1.    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

2. Dzisiaj w Warszawie Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Elżbiety Czackiej.

3.   Dzisiaj na mszy o 12.00 uroczysty Chrzest dzieci.

4. Dzisiaj w kaplicy o 10.30 msza święta w intencji Ojczyzny i za poległych Żołnierzy Września 1939r. w bitwie pod Hutą Gruszczyno.

5. Dzisiaj od 12.00 KGW „Galicjanki” zaprasza wszystkich na Kiermasz Przysmaków Regionalnych do Gruszczyna.

6.  Przed kościołem można nabyć wydany przez naszą diecezję album wraz z płytą CD „Stoicie silni w wierze” – Prymas Wyszyński w Drohiczynie – jako pamiątkę zbliżającej się Beatyfikacji w cenie 35zł.

7.  We wtorek święto Podwyższenia Krzyża św. Ks. Biskup zaprasza w tym dniu uczniów na Diecezjalny Dzień Młodzieży do Drohiczyna.

8.     W środę wspomnienie NMP Bolesnej.

9.    W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy mieszkańców Starejwsi i Tończy.

10. W sobotę święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży i Polski.

11. W przyszłą niedzielę Dzień Środków Społecznego Przekazu – ofiary składane do puszek na Centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.

12.Pan Organista zaprasza dzieci i młodzież do Scholii parafialnej.

13.W zakrystii są do odebrania nowe plany modlitw dla członków Róż Rodziców modlących się za dzieci.

14.Duszpasterstwo Wspólnot Maryjnych Diecezji Drohiczyńskiej zaprasza na czuwanie modlitewne do Prostyni 18 września br. Zapisy na wyjazd u zelatorki parafialnej p. Danuty Bereza.

15. Od 3 października w Bazylice w Węgrowie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.

16.Zapowiedzi: Mateusz Zalewski, kaw. z Dobrego i Ewelina Trojan, panna z Huty Gr.(II); Krystian Banasiak, kaw. z Małej Wsi  par. Kuflew i Justyna Rostek, panna z Zuzułki par. tut.(I); Tomasz Chudzik-Lipka, kaw. ze Stoczka i Milena Szczechura, panna z Kalat (I).

17.Wojewódzki Konserwator Zabytków 30 sierpnia br. po dwóch latach wydał zgodę na wymianę okien w naszym kościele. Zgodnie z zaleceniem konserwatora Parafia teraz ma przygotować projekt okien wykonanych z aluminium z szybami zespolonymi zabezpieczającymi uratę energii cieplnej.

18.Dziękuję mieszkańcom Huty Gruszczyno za reprezentowanie naszej parafii na Dożynkach Diecezjalnych w Ciechanowcu.