Aktualności arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
24.09.2017.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 września 2017

XXV Niedziela zwykła

Niedziela Modlitw o Trzeźwość Narodu

 

1.Trwa Narodowy Kongres Trzeźwości – dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.W czwartek o 17.00 ostatnia w tym roku Adoracja Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy wszystkich naszych Parafian.

3.W przyszłą niedzielę odpust ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Suma odpustowa o 12.00, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Grzegorz Terpiłowski – dawny wikariusz naszej parafii. Pozostałe msze o 7.30 i 9.30 w kaplicy o 8.00.

4. Za tydzień rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy Różańcowej.

5.1 października, w niedzielę o godz.17.00 w Węgrowie na starej plebanii  rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Kto z młodzieży nie ma takiego Kursu niech się zainteresuje.

6.Fundacja Solo Dios Basta w porozumieniu z Episkopatem Polski w dniu 7 października b.r. organizuje ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do Granic”, której celem jest prośba o ratunek dla Polski i świata przez wstawiennictwo Matki Bożej. Z naszej parafii też organizowany jest wyjazd na te uroczystości do Milejczyc i wschodnią granicę – zapisy u Zelatorki parafialnej.

7.Dziękuję Państwu Sińczuk i mieszkańcom Borzych za piękne odrestaurowanie Krzyża przy remizie.

8.Zostały odnowione drzwi do zakrystii ministranckiej a obecnie w renowacji są drzwi do zakrystii kapłańskiej.

9.Trwają prace przy ogrodzeniu naszego cmentarza - proszę o zorganizowanie zbiórki na ten cel we wszystkich wioskach.

10. „Bóg zapłać” za ofiary na prace parafialne: 200zł – bezimienna ze Starejwsi, 100zł – z Borzych.

11.Zapowiedzi: Mateusz Żelazowski, kaw. zam. Komory par. Korytnica i Justyna Kuryłek, panna z Borzych par. tut. (II); Łukasz Jankowski, kaw. z Twarogów par. Kamionna i Martyna Kalinowska, panna z Wólki Paplińskiej par. tut. (II).

12. Zmarli: + Karolina Kalinowska – Wólka Paplińska, + Halina Gago - Tończa

 

 

 

 
następny artykuł »

designed by ueberkrass