Aktualności arrow Ogłoszenia
14.10.2018.

14 października 2018

Dzień Papieski

1.   Dzisiaj obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Jak co roku przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik  św. J.P. II.

2.    W dzisiejszą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na dzieła „Caritas”.

3.    Wszystkim Nauczycielom w Dniu ich Święta życzymy zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

4.   Dzisiaj kanonizacja papieża Pawła VI i arcybiskupa Oskara Romero.

5.   We wtorek 16.10 - 40r. wyboru na papieża św. Jana Pawła II.

6.   W czwartek święto św. Łukasza Ew. – patrona Służby Zdrowia.

7.   Różaniec po mszy w Hucie o 16.00 w kościele o 18.00.

8.   Dzisiaj w naszej parafii liczenie wiernych.

9.   W przyszłą niedzielę w naszej parafii gościć będziemy Przedstawicieli małej Parafii w Winnej Poświętnej, którzy od kilku lat modlą się w Sali Remizy, bo remontują swoją świątynię – najstarszy kościół drewniany na Podlasiu. Przed kościołem będą zbierali ofiary na dokończenie remontu, by mogli w końcu modlić się w swojej świątyni.

10.Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki na wypominki. Modlitwa za zmarłych jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Tych których kochaliśmy za życia obejmijmy naszą modlitwą miłości i wdzięczności także po śmierci. Bardzo prosimy, aby na kartkach wypominkowych wpisywać nazwę wioski. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy na mszach św. i różańcu w poszczególnych wioskach.

11.Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu i jeżeli to możliwe zabierajmy śmieci z naszych grobów do własnych domów.

12.Jak co roku „Caritas” przed kościołem rozprowadza znicze po 5zł. Pamiętajmy że płomień tego znicza pomaga najuboższym!

13.„Bóg zapłać” za ofiary na prace parafialne:1.790zł – Majdan.

14. Zakończyło się Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w Majdanie. Teraz Obraz przejdzie do Kałęczyna a później Janówek.

15. Zmarli: + Krystyna Łosiewicz – Majdan.