Aktualności arrow Ogłoszenia

05 grudnia 2021 r.

II Niedziela Adwentu

Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie

1.   Dzisiaj obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na ten cel.

2.   Dzisiaj po mszy o 12.00 spotkanie przed I Komunią św. i poświęcenie medalików.

3.   W poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja biskupa.

4.   We wtorek wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.

5. W środę - 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – msze św. w kościele o 9.00 i 17.00 w kaplicy o 10.30. Na mszę o 9.00 zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej. Na tej mszy uroczyście zakończymy w naszej parafii Rok św. Józefa odmawiając Akt Zawierzenia Narodu Polskiego, Kościoła i Naszej Parafii świętemu Józefowi. Pamiątką tego Roku będą figury św. Józefa, które do kościoła i kaplicy ofiarowały Kółka Różańcowe. Od 12.00 do 13.00 „Godzina łaski".

6. Roraty w środę wyjatkowo o 9.00 a w sobotę o 7.00 na które przychodzimy z lampionami.

7.   W przyszłą niedzielę po mszy o 12.00 spotkanie przed S. Bierzmowania.

8. Opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Kościelnego w zakrystii. Ofiara składana przy tej okazji (min. 20zł) jest przeznaczona na utrzymanie Pana Kościelnego i Organisty w naszej parafii.

9.  Przed kościołem są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom po 18 zł. rozprowadzane jak co roku przez „Caritas” i słodkie „Kalendarze Adwentowe” dla dzieci po 15zł z których dochód jest na utrzymanie Domu Dziecka „Caritas” w Wyrozębach.

10. Parafialny Zespół „Caritas” wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „OD SERCA”. Z zebranych  produktów przygotowane zostaną paczki na Święta Bożego Narodzenia dla osób najbardziej potrzebujących.

11.  Od dzisiaj cena tygodnika „Niedziela” wynosi 8 zł.

12. Dziękuję strażakom OSP Grygrów za wykonanie podcięcia koron drzew przy kaplicy w Hucie.

13. Przypominamy, że w każdą niedzielę o 11.30 odmawiana jest w kościele cząstka Różańca.

14.  Zmarli: + Regina Wilczyńska – Żulin,