Aktualności arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
24.03.2019.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 marca 2019

III Niedziela Wielkiego Postu

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 

 

1. Dzisiaj rozpoczynają się Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, którym przewodniczy ks. Andrzej Żelazo – z Domu Rekolekcyjnego w Osinach Dolnych. Z Wólki Paplińskiej w Rekolekcje specjalny bus będzie wyjeżdżał w poniedziałek i wtorek o 8.30. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i wtorek na mszach świętych o godz. 9.00, 10.30, 12.00 (kaplica) i 17.00. Tradycyjnie ofiary składane na tacę we wtorek są naszym podziękowaniem dla Ks. Rekolekcjonisty.

2. Dzisiaj ofiary składane na tacę przeznaczone są na koszty ogrzewania w naszym kościele.

3.  W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4.   Gorzkie Żale dzisiaj po mszy o 13.00, za tydzień po mszy o 7.30.

5.  W piątek Droga Krzyżowa w kaplicy o 15.30 w kościele o 17.00. Tradycyjnie ofiary składane na tacę na Drodze Krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.

6.     „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa :-130 zł – KŻR z Błotek.

7.    Przed kościołem rozprowadzane są czekoladowe baranki „Caritas” po 5zł.

8. Chorych odwiedzimy w poniedziałek 1 kwietnia br. Zgłoszenia do ks. Wikariusza.

9. Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny w Paplinie a później przejdzie do Kalinowca i Borzych.

10.Zapowiedzi: Patryk Różycki, kaw zam. Zając par. Wyszków i Klaudia-Grażyna Szulawa, panna z Borzych par. tut. (I).

11. Zmarli: + Tadeusz Kania - Gruszczyno

12.  We wrześniu 2019 przypada 80 rocznica Bitwy pod Hutą Gruszczyno.

W związku z tym Wójt Gminy Stoczek i Strażacy z Huty Gruszczyno organizują uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Dlatego strażacy proszą  wszystkich którzy mają jakieś materiały, zdjęcia, przedmioty lub informację z tego okresu o kontakt z prezesem Straży: Dane do kontaktu: Tadeusz Cichocki, nr tel. 600 782 722 lub mail.: t.cichocki@poczta.onet.pl.Wszystkie materiały, zdjęcia i przedmioty zostaną sfotografowane i zwrócone właścicielowi.

 
następny artykuł »

designed by ueberkrass