Aktualności arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
29.03.2020.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 marca 2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

 

1. W związku z wprowadzeniem nowych rozporządzeń w sprawie stanu epidemicznego w Polsce z 24 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 2 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw ( także pogrzebów) wewnątrz kościoła przebywało maksymalnie 5 osób. Dlatego na msze św. zapraszamy głównie osoby, które zamówiły intencje mszalne i ich najbliższych. Pozostałych Parafian w tej wyjątkowej sytuacji prosimy o korzystanie z transmisji mszy św. w telewizji i radiu. Ks. Biskup udzielił specjalnej dyspensy od uczestnictwa w niedzielę we mszy św. w świątyni.

2. Kto chce skorzystać ze spowiedzi to przypomnę, że zawsze spowiadamy z ks. Wikariuszem codziennie przed każdą mszą św.

3.   Gorzkie Żale po mszy o 9.30.

4.   W czwartek 2 kwietnia – rocznica śmierci św. Jana Pawła II.

5.   W tym tygodniu I piątek miesiąca.

6.   Droga Krzyżowa w kaplicy o 15.30 w kościele o 17.00.

7.   W sobotę Nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 17.00.

8.   Za tydzień Niedziela Palmowa. Nie będzie procesji ani poświęcenia palm.

9.   „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: 260zł – mieszkańcy Zuzułki; 50zł – bezimienna z Borzych;

10.Zachęcamy do czynów miłosierdzia. Zainteresujmy się osobami starszymi wokół nas, może potrzebują naszej pomocy. My kapłani razem z Parafialnym Zespołem „Caritas” stale jesteśmy gotowi do pomocy w każdej sytuacji!

11.Parafialny Oddział „Caritas” zachęca do udziału w akcji „OD SERCA”- Papierowe torby leżące przez cały tydzień na ołtarzu Bożego Miłosierdzia zabieramy do domu, by włożyć do nich coś „od serca” dla potrzebujących za co już dzisiaj z góry dziękujemy.

12.Zmarli: + Sabina Łosiewicz; ks. prałat Mieczysław Onyśk – emeryt z parafii  Knychówek.

13.Zgodnie z zaleceniem władz państwowych i kościelnych większość naszych Parafian uczestniczy we Mszy św. niedzielnej przez środki masowego przekazu. Do funkcjonowania parafii niestety potrzebne są także środki finansowe, dlatego prosimy w duchu odpowiedzialności za naszą Wspólnotę Parafialną o dobrowolne wpłaty na konto bankowe parafii:

 PBS Węgrów    75 9236 0008 0000 1690 2000 0010

 

 

designed by ueberkrass