Aktualności arrow Ogłoszenia
Ogłoszenia Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Administrator   
16.07.2017.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 lipca 2017

XVI niedziela zwykła

Tydzień św. Krzysztofa - Patrona Kierowców

 

 

1.     Dzisiaj z racji rozpoczynającego się Tygodnia św. Krzysztofa – Patrona Kierowców - na wszystkich mszach św. poświęcimy pojazdy i modlić się będziemy w intencji kierowców. Tradycyjnie ofiary składane przed kościołem do puszek z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy.

2.     W środę wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP.

3.     W sobotę wspomnienie św. Marty.

4.     W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem będzie można złożyć swoją ofiarę na poczęstunek dla pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę, którą jak co roku 3 sierpnia podejmują obiadem w Hucie Gruszczyno mieszkańcy wiosek wokół kaplicy.

5.     Zbliża się czas wyruszenia 27 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 26 lipca rozpoczną się zapisy do Grupy Węgrowskiej. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszają 2 sierpnia po Mszy św. w Bazylice o godz. 9.00. a docierają na Jasną Górę 13 sierpnia. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli kto nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy.

6. Wydział Duszpasterstwa rodzin Diecezji Drohiczyńskiej i Parafia Trójcy Przenajświętszej w Prostyni dnia 30 lipca, po raz kolejny organizują Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

7.     W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy mieszkańców Gruszczyna i Żulina.

8.     Zapowiedzi: Michał Wojtyra kaw, zam Tończa par.tut i Paulina Jończyk, panna zam. Warszawa par. NMP Królowej Wyznawców (I); Rafał Kowalewski, zam. Marki par. MB Królowej Polski i Magdalena Kowalewska zam. Starawieś, oboje stanu wolnego (I); Hubert Kuczyński, kaw. zam Borzychy par tut. i Małgorzata Nowakowska, pnanna zam. Żurawieniec par. Przemienia Pańskiego w Babiaku (I); Mariusz Joniuk kaw. zam Starawieś par tut i Katarzyna Barańska panna zam. Piekut par. św. Trójcy w Chynowie (I)  

9.     Zmarli: + Jadwiga Wrzosek – Starawieś 

 
następny artykuł »

designed by ueberkrass