Aktualności arrow Informacje parafialne
16.06.2019.

16 czerwca 2019 r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.    Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie czasu spowiedzi wielkanocnej.

2.      Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na nowy Jubileuszowy Krzyż.

3.  W poniedziałek o 17.00 spowiedź dzieci przed I Rocznicą Komunii św. i zakończeniem roku katechetycznego.

4.  W tym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Starejwsi we wtorek o 8.30. w Hucie w środę o godz. 8.30 ;

5.       W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Msze św. o 7.30, 8.00 (kaplica) i 9.30. Na mszy o 9.30 Rocznica I Komunii  św. Po mszy o 9.30 procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. O ubranie ołtarza przy pałacu proszę mieszkańców Tończy. Ostatni ołtarz będzie przy Grocie Matki Bożej o ubranie proszę mieszkańców Gruszczyna. Wszystkich zachęcam do aktywnego udziału w procesji. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych, zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, młodzież do niesienia chorągwi i feretronów, strażaków w strojach galowych.

6.  W Oktawie Bożego Ciała na mszy o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i  procesja wokół kościoła; w piątek zapraszamy szczególnie mieszkańców Tończy i Nowej Tończy w sobotę Borzych i Paplina.

7.      W piątek i sobotę w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo. Po Mszy o 7.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz.15.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego.

8.  W przyszłą niedzielę w naszej parafii Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 13.00, którą odprawi ks. kanonik Ryszard Nicpoń –wieloletni proboszcz tutejszej parafii przeżywający w tym roku Złoty Jubileusz kapłaństwa.

9.   „Bóg zapłać” za ofiary na Krzyż Jubileuszowy – 200zł. – mieszkańcy Wólki Paplińskiej.

10.  Zakończyliśmy prace przy malowaniu obu zakrystii naszego kościoła. Dziękuję za ofiarowanie nowego żyrandola do zakrystii ministranckiej.

11.  Zapowiedzi: Jarosław Borzęcki, kaw. z Warszawy par. Chrystusa Króla i Anna Kaniuk panna z Żulina par. tut. (II).

12. Ks. Biskup Tadeusz Pikus z dniem 25 sierpnia 2019r. mianował ks. dra Adama Banaszka wikariuszem parafii Narodzenia N.M.P. i św. Mikołaja w Bielsku Podlaskim.

13.  Dziękuję Pani Aldonie Bereza za ofiarowane kwiaty przed kościołem.