Aktualności arrow Informacje parafialne
18.11.2018.

18 listopada 2018

XXXIII Niedziela zwykła

1.     Dzisiaj po mszy o 9.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami kl. III przed    I Komunią św. i poświęcenie książeczek.

2.     Dziękuję mieszkańcom Paplina i Borzych za prace porządkowe na cmentarzu.

3.     W nocy, 20 października 2018r., spaliła się stodoła państwa Tadeusza i Ewy Oksiędzkich z Błotek. Wraz z budynkiem spłonęło siano i słoma, które były pożywieniem dla hodowanego w gospodarstwie bydła, które zostało bez paszy. Dzisiaj „Caritas” do puszek przed kościołem zbiera ofiary na pomoc poszkodowanym.

4.     We wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

5.     W czwartek wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Panu Organiście i scholii parafialnej życzymy błogosławieństwa Bożego i dziękujemy za piękny śpiew.

6.     Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Z okazji zakończenia Roku          św. Stanisława Kostki w naszej parafii gościć będziemy w przyszłą niedzielę relikwie tego wielkiego świętego - patrona dzieci, młodzieży i naszej Ojczyzny, które po każdej mszy św.  będzie można ucałować.

7.     Tradycyjnie w I niedzielę Adwentu – 2 grudnia - w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Marcin Chudzik proboszcz maleńkiej parafii Gnojno.

8.     Od 16 listopada w kinach wyświetlany jest film „Chleb z Nieba” – zachęcamy do obejrzenia.

9.  „Bóg zapłać” za ofiary na prace parafialne: 1.150 zł – mieszkańcy Janówek z racji Nawiedzenia.

10.   Zmarli: + Aleksander Bączek – Borzychy; + Regina Pieńkowska – Grygrów.