Aktualności arrow Informacje parafialne
20.05.2018.

20 maja 2018

Zesłanie Ducha świętego

1.  Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św.

2.  Nabożeństwo majowe w kaplicy o 16.30 a w kościele o 18.00.

3.W poniedziałek II dzień Zielonych świątek, Uroczystość N.M.P. Matki Kościoła – Głównej Patronki naszej diecezji. Msze św. o 9.30; 11.00 (Huta) i 18.00.

4.   W czwartek święto św. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu na którą zapraszamy Rycerstwo Niepokalanej.

6. W piątek – 25 maja – Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów  - 4 rocznica ingresu Ks. biskupa Tadeusza Pikusa do katedry drohiczyńskiej.

7. W piątek spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii i obchodzących Rocznicę, która będzie tradycyjnie w Uroczystość Bożego Ciała.

8.   W sobotę Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwie.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończącej okres spowiedzi wielkanocnej. Na mszy o 9.30 uroczystość I Komunii św.

10.W niedzielę - 27 maja - w sanktuarium Trójcy Przenajświętszej w Prostyni będą diecezjalne uroczystości nałożenia koron i nimbu na statuę Trójcy św.

11.Zapowiedzi: Mariusz Gago, kaw. z Kałęczyna par. tut. i Dominika Jesień panna z Broku par. św. Andrzeja Ap. (II); Łukasz – Sebasian Dzięciołowski, kaw. z Majdanu par. tut. i Eliza Gałagus panna z Ząbek par. Miłosierdzia Bożego (II); Michał Krzesiewicz kaw. z Tończy i Paulina Rostek panna z Grygrowa oboje par. tut. (I).

12.W tym tygodniu został przeprowadzony remont zwieńczenia części frontonu naszego kościoła. Na wysokości 25m zostało wymienione część cegieł, zalany został nowy wieniec żelbetowy, który będzie przykryty blachą miedzianą.

13.KSM diecezji Drohiczyńskiej i Wydział Młodzieży zapraszają dzieci i młodzież na turnusy wakacyjne z Bogiem. Szczegóły u ks. Wikariusza.

14. Zmarli: + Marianna Kuczyńska – Tończa.