Aktualności
Dożynki parafialne Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: xadam   
06.09.2015.
Przykładowa grafika
Dożynki to święto rolników, które jest uwieńczeniem ich całorocznego trudu ciężkiej pracy. Zazwyczaj obchodzone jest po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniem plonów. 
W niedzielę 6 września br. odbyły się w naszej parafii Dożynki parafialne. Mszę Świętą sprawował ks. Marek Sidoruk, proboszcz parafii, podczas której dziękowano Bogu za tegoroczne plony, urodzaj ziemi.

 

Dałeś Boże piękne plony Wszystko mamy z Twojej ręki … W niedzielę 6 września 2015 r. w naszej parafii odbyły się Dożynki Parafialne. Licznie zgromadzeni w kościele parafianie przybyli, aby dziękować Bogu za zebrane plony. Msza święta rozpoczęła się uroczystym wprowadzeniem do świątyni delegacji mieszkańców poszczególnych wiosek z wieńcem, dożynkowymi koszami owoców oraz bochenkami chleba. Rolę gospodarza w tym roku pełniły Borzychy. Na ołtarzu, podobnie jak inne dary, został złożony piękny wieniec w kształcie korony Najświętszej Maryi Panny. Przedstawicielka Rady Parafialnej, pani Barbara Siwiecka, poprosiła o modlitwę, błogosławieństwo i poświęcenie darów, „ aby dobry Bóg chronił naszą ziemię od klęsk żywiołowych, aby ten symboliczny chleb był dzielony sprawiedliwie, a chleba nigdy nikomu nie zabrakło”. Następnie rozpoczęła się msza święta. Podczas kazania ksiądz proboszcz Marek Sidoruk podkreślał znaczenie chleba w życiu codziennym oraz duchowym każdego katolika. „Połamiemy go w kawałki Niech to będzie nasz opłatek I zawita w każdym domu Niech przyniesie nam dostatek” - recytowała uczennica SSP w Starejwsi, Julia Siwiecka. Po zakończeniu eucharystii wszyscy podzielili się chlebem dożynkowym. Hanna Madziar

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

designed by ueberkrass